חדשות האוניברסיטה

תאומים זהים אשר רק לאחד מהם יש סכיזופרניה נבדלים בביטוי גנים ספציפיים להתפתחות הסינפסות במוח כבר בשלב מוקדם ביותר בהתפתחות העובר

תאומים זהים אשר רק לאחד מהם יש סכיזופרניה נבדלים בביטוי גנים סינפטיים ובפעילות סינפטית כבר בשלבי ההתפתחות של העובר, כך נמצא במחקר חדש שנערך באוניברסיטה

המשך קריאה »

מחקר חדש זיהה מסלולים מוחיים ספציפיים שמייצרים תגובה מוגזמת למה שנתפס כאיום לאחר אירוע טראומטי

מחקר חדש שנערך באוניברסיטה ופורסם בכתב העת היוקרתי Nature Communications זיהה מסלולים מוחיים ספציפיים שמייצרים תגובה מוגזמת למה שנתפס כאיום לאחר אירוע טראומטי. "לזיהוי המסלולים

המשך קריאה »

יותר מ-50% דיווחו שאין להם אמצעים כלכליים לטיפול נפשי

כמחצית מהמשתתפים דיווחו שאין להם אמצעים כלכליים לטיפול נפשי (53.3% מהמשתתפים באוכלוסייה היהודית ו- 56.1% מהמשתתפים באוכלוסייה הערבית). כרבע מהמשתתפים מקרב האוכלוסייה היהודית וכמחצית מהמשתתפים מהאוכלוסייה הערבית דיווחו כי לא מקבלים סיוע בגלל מחסור במטפלים באזור מגוריהם.

המשך קריאה »

נשיא המדינה ביקר באוניברסיטה לרגל פתיחת שנת הלימודים האקדמית בצל המלחמה

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל,ביקרו באוניברסיטה, לרגל פתיחת שנת הלימודים האקדמית בצל המלחמה. את הביקור ליוו נשיא האוניברסיטה, פרופ׳ רון רובין ורקטור האוניברסיטה, פרופ׳ גור אלרואי.

המשך קריאה »

דגל ישראל באנטארקטיקה

ד"ר טל לוצאטו כנען ופרופ' טלי מס מבית הספר למדעי הים ע"ש צ'רני של האוניברסיטה הניפו השבוע בגאווה את דגל ישראל ביבשת הקרח הדרומית, שם הן נמצאות כחלק ממסע בינלאומי. "המסע לאנטארקטיקה תוכנן זמן רב לפני המלחמה וכבר אז תכננו להניף שם את דגל ישראל ואת דגל האוניברסיטה. כעת לאור המלחמה, ההנפה של דגל ישראל גם כאן, באנטארקטיקה, הופכת להיות משמעותית ועוצמתית הרבה יותר. זה היה רגע מרגש ביותר", אמרו שתי החוקרות.

המשך קריאה »
שרשרת אנושית להחזרת החטופים

שרשרת אנושית למען החזרת כל החטופים והחטופות

אנחנו לא מפסיקים לחשוב על החטופים והחטופות שלנו בעזה – גברים ונשים, ילדים וילדות, תינוקות, זקנים וזקנות – ומייחלים בכל ליבנו לחזרתם המהירה הביתה.
יצרנו שרשת אנושית של 239 חברי וחברות סגל האוניברסיטה, כמספר החטופים/ות (המספר המעודכן ע"י דובר צה"ל נכון ל – 13.11.23) במטרה להמחיש מה עומד מאחורי המספר הבלתי נתפס הזה, שבה כל אחת ואחד הם עולם ומלואו.

המשך קריאה »

האוניברסיטה נערכת לפתיחה של שנה"ל תשפ"ד ב- 31.12.2023

האוניברסיטה, נערכת לפתיחה של שנה"ל תשפ"ד ב- 31.12.2023.
בשבועות הקרובים יתקיימו באוניברסיטה הכנות לקראת הפתיחה, ימי אוריינטציה, ימי התארגנות ועוד.
הודעה מפורטת על סדרי הפתיחה במוסדות השונים תימסר לקהילת הסטודנטים במהלך השבוע הקרוב.

המשך קריאה »

240 דיסקיות למען 240 החטופים והחטופות שלנו בעזה

האוניברסיטה מצטרפת לעוד עשרות קמפוסים בארץ ובעולם, כחלק מהמיזם "מאוחדים נגד הטרור – UNITED AGAINST TERROISM" בדרישה ברורה ובלתי מתפשרת – החזירו את כל החטופים והחטופות הביתה!
כולנו מייחלים ומתפללים שנוכל להוריד כמה שיותר מהר עוד ועוד דיסקיות – ושכל החטופים והחטופות ישובו למשפחותיהם במהרה!

המשך קריאה »

האוניברסיטה מחזקת את ידי כוחות הביטחון

אתמול, בוקר יום שבת של חג, התעוררה מדינת ישראל למלחמה שמהלכה המטלטל ותוצאותיה הקשות, ממשיכים להתברר בעצם שעות אלה. אנו מרכינים היום את ראשינו בשם קהילת האוניברסיטה כולה, שולחים את תנחומינו הכנים למשפחות ההרוגים, מייחלים ומפללים לשלומם של הפצועים ולשובם בשלום של הנעדרים והשבויים.

המשך קריאה »