לשכת רקטור אוניברסיטת חיפה

רקטור

gur

פרופ' גור אלרואי

טלפון: 04-8240405

דוא"ל: rector@univ.haifa.ac.il

פרופ' אלרואי, הוא היסטוריון המתמחה בתולדות העם היהודי בעת החדשה, כהן כדיקן הפקולטה למדעי הרוח בין השנים 2016-2020. פרופ' אלרואי מומחה להגירה יהודית בעת החדשה, הצטרף בשנת 2002 לחוג ללימודי ארץ ישראל באוניברסיטת חיפה. בשנים 2009–2011 שימש כפרופסור אורח באוניברסיטת ניו יורק ובאוניברסיטת קולומביה בארצות הברית. עם חזרתו לישראל התמנה לראש בית הספר להיסטוריה ובשנת 2016 נבחר לדיקן הפקולטה למדעי הרוח, תפקיד אותו מילא עד שנת 2020. בתקופה זו עלה בצורה משמעותית מספר המחקרים של חוקרי החוג, ובשנה האחרונה לכהונתו דורגה הפקולטה במקום הראשון בארץ מבין הפקולטות למדעי הרוח מבחינת כמות הפרסומים.

פרופ’ אלרואי חוקר את ההגירה היהודית בכלל וחקר ההגירה היהודית לארץ ישראל בפרט. מחקריו נחשבים לפורצי דרך בזכות המתודולוגיה הייחודית שפיתח ובזכות מסקנותיו המקוריות. הוא פרסם שישה ספרים על ההגירה היהודית בראשית המאה ה-20 ומאמרים רבים בכתבי עת מובילים בישראל ומחוצה לה.

בשנת 2014 הקים את תוכנית רודרמן ללימודי יהדות ארצות הברית, התוכנית היחידה לתואר שני בישראל המתמקדת בקשר שבין יהדות ארצות הברית וישראל. בהמשך הוא הקים את התוכנית ללימודי ישראל – תוכנית “אחות”, המתמקדת בלימודי החברה הישראלית לתלמידים בינלאומיים.

בשנת 2021 מונה לתפקיד רקטור אוניברסיטת חיפה ובמהלך כהונתו התווה את המחויבות לקיימות סביבתית וחברתית כחזון האקדמי של האוניברסיטה. בנוסף, הוביל את הפעילויות שבגינן דורגה האוניברסיטה במקום הראשון בין אוניברסיטאות המחקר הישראליות במדד הקיימות של Times Higher Education.

פרופ' אלרואי הוא רב סרן (במיל.) ביחידה לאיתור נעדרים. לאחרונה פירסם את ספרו "ולא נודע מקומם: שישה נעדרים בקרבות תש"ח", המתאר את סיפורם של שישה מנעדרי מלחמת העצמאות, שמקום קבורתם לא היה נודע, עד שאותרו על ידו במסגרת פעילותו ביחידה.

בשנת 2024 נבחר פרופ' אלרואי לנשיא הבא של אוניברסיטת חיפה.

אתר אישי

 

משרד הרקטור

מגדל אשכול, קומה 28, חדר 2812.

גב' מיכל הלמן, מנהלת לשכות הרקטור ואחראית ממשקי מל"ג
טלפון: 04-8240405, דוא"ל:mhelman@univ.haifa.ac.il

 

 

גב' אסתר רייכמן, ראש לשכת הרקטור, ממונה על פיתוח טכנולוגי וקידום חדשנות מחשובית, ומרכזת חוזים והתקשרויות
טלפון: 04-8240647 דוא"ל:  arichman@univ.haifa.ac.il

כתובת למשלוח דואר:
דואר אלקטרוני: rector@univ.haifa.ac.il
לשכת הרקטור, אוניברסיטת חיפה
הר הכרמל
חיפה  31905