האוניברסיטה תעניק מלגה של 2,000 ₪ לחיילי וחיילות המילואים

 

האוניברסיטה תעניק מלגת לימודים של 2,000 ₪ לסטודנטים וסטודנטיות שהתגייסו בצו 8 לשירות מילואים, במטרה לסייע להם ולהוריד עד כמה שניתן את החששות הכלכליים לתקופה הקרובה. התרומה היא פרי קרן חירום מיוחדת שהקימה האוניברסיטה והתרומות הגיעו מידידי האוניברסיטה ואוהבי ישראל בארץ ובעולם. מאמצי הגיוס לקרן ממשיכים כל הזמן והמטרה היא להמשיך ולהגדיל את המענקים שעוד יחולקו לחיילי וחיילות המילואים של האוניברסיטה.

"למדינת ישראל יש חוב גדול לחיילי וחיילות המילואים שלנו, שעזבו הכל והתגייסו כדי להגן על המדינה. זה המעט שאנחנו יכולים לעשות למענם. זה גם מחמם את הלב לראות איך ידידי האוניברסיטה ואוהבי ישראל בכל העולם נרתמו במהירות ובמסירות כדי לסייע לחיילים והחיילות שלנו. לאור ההיענות הרבה של התורמים, אני מאמין שנוכל עוד להגדיל את הסכום בשבועות הקרובים", אמר נשיא האוניברסיטה פרופ' רון רובין.

בנוסף למענק הכספי, אוניברסיטת חיפה מספקת כבר כעת סיוע פסיכולוגי ונפשי למשרתי המילואים וחלק מהכספים שנאספים בקרן החירום יועברו כדי לתגבר את המערך הפסיכולוגי כך שיוכל לספק מענה שוטף לסטודנטים והסטודנטיות שישובו ללימודים בתום המלחמה.