האוניברסיטה ציינה את אירוע חבר הנאמנים ה-50 שלה בשורה של השקות מבנים, שמשנים בצורה משמעותית את פניה של האוניברסיטה. "חנוכות המבנים המרובות שלנו הן בהחלט מתנות משמחות לחגיגות היובל שלנו. השינוי הפיזי המשמעותי הזה יאפשר לנו להיות אוניברסיטה טובה יותר, כזו שמעניקה לחוקרים ולחוקרות ולסטודנטים ולסטודנטיות את התשתיות להצליח. אנו מודים לידידי האוניברסיטה שמסייעים לנו לצמוח ולהשתדרג כל הזמן", אמר פרופ' רון רובין, נשיא האוניברסיטה.

 שני הקומפלקסים שהעבודה עליהם הסתיימה התאפשרו הודות לתרומתם הנדיבה של ידידי האוניברסיטה הוותיקים, שמואל (פול) ז"ל והרטה עמיר.

            הראשון הוא המתחם הטכנולוגי ע"ש שמואל (פול ) והרטה עמיר שנמצא בבניינים 63-67 ברחוב הנמל. מדובר בחלק מקמפוס העיר החדש ע"ש לורי לוקי של האוניברסיטה שייחל לפעול כבר בשנת הלימודים הקרובה, תשפ"ג (אוקטובר 2022). קמפוס העיר כולו כולל את בניין דילן שברחוב הנמל 16, מבנה שנמצא כעת בשיפוץ ברחוב פלמר 4 וקומפלקס הבניינים ברחוב הנמל 63-67 והוא יהיה הבית של החוגים למדעי המחשב ומערכות מידע, המרכז למדעי הנתונים, מעבדות חיפה לחדשנות וגופי מחקר נוספים שעוסקים בתחום מדעי הנתונים וה-BIG DATA. המתחם הטכנולוגי ע"ש שמואל (פול) והרטה עמיר נחנך לאחר עבודות שנמשכו כשנה וחצי והוא יכלול תשע מעבדות, כ-50 חללי עבודה פתוחים, אולם כנסים וכן את משרדי חברי הסגל ומזכירויות החוגים.

            הקומפלקס השני שנחנך במסגרת אירועי חבר הנאמנים, לאחר עבודות של כשנתיים, הוא בניין הפקולטה למדעי החברה ע"ש שמואל והרטה עמיר. במסגרת העבודות נבנו ארבע קומות חדשות ומצפור מפואר, כשסך הבנייה עומד על 3,600 מ"ר. ההרחבה הפיזית של הפקולטה תסייע לה להעניק לחוקרים ולחוקרות ולתלמידי ותלמידות המחקר את התשתיות הטובות ביותר לשיפור המצוינות האקדמית שלה. בסך הכל, הוקמו כ-60 משרדים נוספים לחברי הסגל, 15 חדרי ניסוי, 10 חדרי דיונים וסמינרים ו-6 מעבדות. כל העבודות התקיימו במקביל להמשך הפעילות במבנה, מה שמייחד עוד יותר את המפעל ההנדסי המורכב. "ידידותם של פול, זכרנו לברכה, והרטה, שתבדל לחיים ארוכים, היא עמוקה וארוכת שנים ואני גאה ומודה עליה. לאורך כל השנים המשותפות שלנו, פול והרטה הבינו את המשמעות העצומה שיש לחינוך ולהשכלה גבוהה ככלי של מוביליות חברתית, שוויון וצדק חברתי", אמר פרופ' רובין.

            המבנה האחרון שנחנך הוא בית הספר ללימודים מתקדמים ע"ש בלום, שהוקם הודות לתרומה של יו"ר חבר הנאמנים של האוניברסיטה בראד בלום. בית הספר החדש ימוקם בבניין IBM שבשטח הקמפוס והוא מהווה מהפכה בדרך ההכשרה של תלמידי ותלמידות דוקטורט. מסלול ההכשרה ישתנה לחלוטין, ובמקום התמקדות אישית בעיקר בתוך החוג, הוא יכלול מעתה פעילות אקדמית משותפת לכלל תלמידי המחקר של האוניברסיטה, קורסים משותפים בסוגיות גלובליות כמו הגירה או רווחה סביבתית ועוד פעילויות שיבטיחו שכל דוקטור ודוקטורית של האוניברסיטה יחזיק, בנוסף לידע הספציפי של תחום מומחיותו, גם בידע רחב על הסוגיות הבוערות של המאה ה-21.           

כל העבודות הובלו על ידי אנשי אגף הנדסה, תשתיות ובטחון בראשותו של הסמנכ"ל נבי עאמר.