לימודי תואר ראשון בלשון עברית

 

משך הלימודים: 3 שנים | מתכונת הלימודים: חד-חוגי או דו-חוגי | נלמד בקמפוס הכרמל | שם התואר: .B.A בלשון עברית | סטטוס הרשמה: למועדי הרשמה | אתר החוג

ההחלטה לגבי קבלה ללימודים לתואר ראשון לאוניברסיטת חיפה מתבצעת על סמך עמידה בכל בתנאי הקבלה הכלל אוניברסיטאיים ותנאי הקבלה החוגיים יחדיו*.

תנאי הקבלה הכלל אוניברסיטאיים הם:

  1. תעודת בגרות מלאה=תעודת בגרות ישראלית, או שוות ערך לה.
  2. ציון בשפה האנגלית מתוך הבחינה הפסיכומטרית, מבחן אמ"יר, בחינת אמי"רם או על סמך מבחני SAT, TOFEL ו-IELTS. רמת האנגלית המינימלית הנדרשת לתחילת תואר ראשון הינה בסיסי. סטודנט שאינו עומד בתנאים אלו וציונו באנגלית הוא בין 50-84 יהיה במעמד "על תנאי".

  3. ציון בבחינת ידע בעברית (יע"ל או יעלנט או סיווג) המיועדת למועמדים ששפת ההוראה בביה"ס התיכון לא הייתה עברית ולא נבחנו בבחינה הפסיכומטרית בשפה העברית. הציון הנדרש בבחינה לקבלה מן המניין הוא 120. ברוב החוגים ניתן להתקבל על תנאי עם ציון 90-119. בנוסף ישנם חוגים הדורשים רמת עברית גבוהה יותר בעת הקבלה על תנאי, או דורשים רמת פטור או גבוה מכך בעת הקבלה.

     

בנוסף לתנאי הקבלה הכלל אוניברסיטאיים, על המועמד לעמוד בתנאי הקבלה החוגיים:

*אוניברסיטת חיפה שומרת לעצמה את הזכות לשנות את האמור בתנאי הקבלה, באם תתגלה טעות.
**תעודת בגרות=תעודת בגרות ישראלית, או שוות ערך לה 


 

כשתסיימו את התואר תוכלו למצוא את עצמכם, כמו בוגרים ובוגרות אחרים שלנו, עוסקים בעריכת לשון, בתרגום, כתיבה ועריכה, בייעוץ לשוני בתחנות רדיו וטלוויזיה, בעריכת תוכן בחברות פרסום ושיווק ובחברות הייטק, עובדים בהוצאות לאור וכו'. כמו כן, כמה מבוגרינו עובדים בחברות הייטק בנושאים הקשורים לשפה ולתרגום. רבים מבוגרינו פונים לתחומי ההוראה (עם לימודי תעודת הוראה): בבתי ספר, באולפנים (הוראת עברית כשפה זרה לעולים חדשים), הוראת עברית בקהילות יהודיות ברחבי העולם, הדרכת מורות חיילות העוסקות בהוראת העברית כשפה שנייה ועוד. בנוסף למקצועות אלו, קיימת תמיד האפשרות להמשיך לתארים מתקדמים ולהשתלב באקדמיה.