לימודי תואר שני בפילוסופיה

משך הלימודים: שנתיים במסלול ללא תזה ; שלוש שנים במסלול עם תזה  | סטטוס הרשמה: נפתח להרשמה לסמסטר א' תשפ"ד, ב- 29.1.2023  | אתר החוג

החוג לפילוסופיה נחשב לחוג מוביל בארץ. סגל המרצים מורכב מחוקרים מצטיינים בעלי מוניטין בינלאומי. הלימודים בחוג בכל התארים מתאפיינים באוירה נינוחה ודינמית, יחס אישי לתלמידים, מגוון רחב של שיעורי בחירה ומרצים נגישים.

לימודי התואר השני (מ.א.) מכוונים להעמקת הידע וההבנה של בעיות הפילוסופיה בתחומיה השונים ומאפשרים לתלמידים להתמחות בתחומי התעניינותם. הלימודים מקנים לתלמידים כישורי מחשבה וכתיבה עמוקים יותר מאלה שנרכשו בלימודי התואר הראשון וכישורים הנדרשים למחקר בפילוסופיה וכהכנה ללימודי דוקטורט

.

  • תואר שני עם תזה: לבעלי תואר ראשון בפילוסופיה: ציון סופי של 85 לפחות, ציון סופי של 80 לפחות בחוג השני, ואישור הוועדה החוגית לתואר שני.

    לבעלי תואר ראשון שאינו בפילוסופיה: בציון של 80 לפחות, חייבים בלימודי השלמה של 16 שעות לימוד.

    תואר שני ללא תזה: לבעלי תואר ראשון בפילוסופיה: בציון סופי של 80 לפחות, וציון סופי של 76 לפחות בחוג השני.

החוג מציע מספר מסלולים:

תואר שני עם תזה

תואר שני ללא תזה

אפשרויות תעסוקה בסיום הלימודים : לא תמצאו מודעות דרושים רבות שבהן כתוב: "דרוש פילוסוף". אך יש לזכור כי בלימודי התואר הראשון מקובל ללמוד במסגרת דו-חוגית, וזה מאפשר לשלב בחירת חוג "מעשי" עם לימודי הפילוסופיה המציעים עניין, הבנה ואף חוכמה. ובכל מקרה, מחקרים מארה"ב ומדינות נוספות מראים (ראו פירוט באתר החוג) כי לימודי הפילוסופיה מקנים ללומדים אותם יתרון משמעותי בתחום התעסוקה, וכלים חשובים שישרתו אתכם בכל עבודה שבה תבחרו, כל עוד אחת מדרישות התפקיד היא: לחשוב.