לימודי תואר שני בספרות עברית והשוואתית

משך הלימודים: שנתיים במסלול ללא תזה | שלוש שנים במסלול עם תזה | נלמד בקמפוס הכרמל | שם התואר: .M.A בספרות עברית והשוואתית | סטטוס הרשמה: ההרשמה נפתחה ב-11.02.2024 | אתר החוג

החוג לספרות עברית והשוואתית באוניברסיטת חיפה מציע הזדמנות לחקור את היצירה היהודית והעולמית לדורותיה מבעד לעדשה רב תחומית, תוך הבנת ההקשרים ההיסטוריים, אמנותיים, ספרותיים ופילוסופיים בארץ ובעולם.

אנחנו מזמינים אותך להתבונן על תהליכים, רעיונות ומושגים על ציר ההתפתחות ההיסטורי, אבל יותר מכך – להבין את דרכי ההשפעה שלהם על המקום והזמן בו אנו חיים כרגע.

התוכנית מפתחת בסטודנטים יכולות מחקר עצמאי וחשיבה ביקורתית, מיומנויות באיתור מקורות ועיבוד של תכנים ושאלות, שמעסיקים את החברה הישראלית היום.

התוכנית ללימודי תואר שני בספרות עברית והשוואתית משלבת למידה עיונית ולמידה חווייתית, הכוללת סיורים, סדנאות והתנסויות שונות.

ללמוד בראש שקט! מלגות ייחודיות באוניברסיטת חיפה 

 אנחנו רוצים להפנות את תשומת ליבך לשתי מלגות ייחודיות לאוניברסיטת חיפה: 

מלגת אהבת עולם המעניקה 2,000$ לכל שנת לימודים 
מלגת ג'ויס לנשים גם היא בסך 2,000$ לשנה 

 אוניברסיטת חיפה מציעה מגוון מלגות המפורטות כאן >> 

תואר ראשון בספרות עברית או השוואתית או חוג ספרותי, ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בארץ או בחו"ל
ציון 80 לפחות בכל אחד מחוגי הלימוד בתואר הראשון
מועמדים ללא תואר ראשון בספרות או בעלי ציון הנמוך מדרישת הסף, יוכלו לפנות לועדת קבלה לבדיקת
אפשרות קבלה לתכנית השלמות
לתכניות היצירה קיימות דרישות נוספות יש לפנות לחוג

תוכנית לתואר שני בתרבות ישראל – ספרות, מחשבה והיסטוריה  – התוכנית מיועדת למורים, למדריכים, לשליחים ולמנהיגים קהילתיים
תוכנית לתואר שני בכתיבה יוצרת – עם יוצרים ויוצרות. מסלול ב' עם פרויקט גמרתוכנית לתואר שני בלימודי רוסיה ומזרח אירופה – בחוגים: היסטוריה כללית, היסטוריה של עם ישראל וספרות
התוכנית לתאר שני בפילוסופיה וספרות
מסלול אישי – במסלול א' עם תזה בהתייעצות ובאישור יועץ מ.א. בלבד
מסלול מואץ למ.א. –  עם תזה או עם בחינות גמר בכתב ובע"פ

עם סיום לימודיכם תצעדו בדרכם של בוגרינו אל עבר תפקידים מוביליים ומשפיעים: אתם תהיו אלו שיובילו את עולם הכתיבה, הספרות והתקשורת בעמדות מפתח כסופרים, עורכים ומתרגמים בהוצאות ספרים מובילות, כעורכי תוכן בחברות ההיי-טק והפרסום החדשניות ביותר, או כמבקרים עיתונאיים וכתבים בכלי התקשורת המשפיעים. תוכלו להוביל מחקר ספרותי חדשני בארכיונים, מוזיאונים ומכוני מחקר יוקרתיים, ולהשפיע על התרבות והידע בתחומי הספרות והלשון. חלק מכם יבחרו להשפיע באופן ישיר על דור העתיד כמורים ומורות מצטיינים בבתי הספר, או כמדריכים מובילים של מורות חיילות העוסקות בהוראת העברית כשפה שנייה לעולים חדשים ולקהילות יהודיות ברחבי תערי. אתם תחוללו שינוי בהעברת ידע וטיפוח אהבת השפה העברית. מסלול אחר יוביל אתכם למחקר האקדמי המתקדם, שם תוכלו להוביל חקר חדשני בתחומי הספרות, הלשון והתרבות, ותשמשו כמרצים המעצבים את עתיד הידע האנושי.