מה תרצו ללמוד?

נפתח מושב חבר הנאמנים ה-47 של האוניברסיטה

bog2019מושב חבר הנאמנים ה-47 של האוניברסיטה נפתח היום (יום ג') באופן חגיגי עם הרצאות של נשיא האוניברסיטה פרופ' רון רובין, הרקטור פרופ' גוסטבו מש, ראשת העיר ד"ר עינת קליש-רותם, מ"מ יו"ר הוועד המנהל נדב שחר ועוד. במהלך מושב הפתיחה נבחר יושב ראש חדש לחבר הנאמנים: בראד בלום, שהחליף את פרופ' אלפרד טאובר.

 ד"ר קליש-רותם פתחה את המושב ודיברה על השכלה גבוהה כמנוף צמיחה של העיר חיפה. היא אמרה שהיא תומכת בחזון המולטיברסיטה של הנהלת האוניברסיטה ובעיקר בהקמת קמפוסים של האוניברסיטה בתוך המרקם החברתי של העיר, בדוגמא לקמפוס העיר בעיר התחתית. היא הוסיפה כי הקשר בין האוניברסיטה והעיר הוא בלתי נפרד ותפקידה של העירייה לחזק את האוניברסיטה לא רק בתור מוסד אקדמי מצטיין אלא גם כמוסד שתורם לערכים של חיים משותפים ופלורליזם.

אחריה דיבר נשיא מכללת פיצר מארצות הברית, פרופ' מלווין אוליבר, שהתנגד נחרצות להחלטת סנאט המכללה שלו להחרים את האוניברסיטה, והגיע לאירועי חבר הנאמנים כדי להפגין את התנגדותו לכל פעולה של חרם אקדמי הנובע מסיבות פוליטיות. פרופ' אוליבר תיאר כיצד כשהחל לבדוק את הטענותשל הגורמים שביקשו להפסיק את שיתוף הפעולה במסגרת חילופי הסטודנטים בין שני המוסדות הוא גילה כי טיעונים רבים נובעים מתוך עמדות פוליטיות מוטות ולא מתוך התנהגות אמיתית של האוניברסיטה. הוא הוסיף כי מוסד אקדמי לא יכול לקחת צדדים במאבקים פוליטיים, וברגע שהוא עושה זאת, הוא פוגע ביכולת שלו למלא את תפקידו החשוב של יצירת ידע.

נשיא האוניברסיטה פרופ' רון רובין הציג את חזון המולטיברסיטה שלו - חזון של אוניברסיטה רב קמפוסית ברחבי חיפה והצפון, הכוללת את הקמת מגדל התגליות עם רמב"ם והפיכת מכללת אורט בראודה לפקולטה להנדסה של האוניברסיטה. גם הרקטור פרופ' גוסטבו מש הציג את החשיבות בהשקעה בתחומי מדעי הנתונים וההנדסה. לאחר מכן העניק הרקטור את פרסי החוקרים המצטיינים לפרופ' מיכל גל מהפקולטה למשפטים; פרופ' מור פלג מהחוג למערכות מידע; ד"ר נגה רון-צבי מהחוג למדעי המחשב וד"ר אור מאיר מהחג למדעי המחשב. פרס המרצה המצטיין.ת הוענק לד"ר דפנה רגב מבית הספר לטיפול באמצעות אמנויות ופרס דסטי ואתי מילר לחוקר.ת צעיר הוענק לד"ר תמי הראל בן שחר מהפקולטה למשפטים. פרופ' וונדי סנדלר, ראש המעבדה לחקר שפת הסימנים נבחרה לפרופ' כבוד מטעם חבר הנאמנים של האוניברסיטה.

המושב הסתיים באירוע חגיגי לכבוד יום הולדתו ה-90 של חתן פרס ישראל, פרופ' אביתר נבו, מקים המכון לאבולוציה של האוניברסיטה.

ישיבת הפתיחה תסתיים באירוע הוקרה לכבוד יום הולדתו ה-90 של פרופ' אביתר נבו, מקים המכון לאבולוציה.

 

לוגו אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה
כתובת: שד' אבא חושי 199
הר הכרמל, חיפה

מיקוד: 3498838
טלפון: 04-8240111

איך להגיע לאוניברסיטה

אייקון קישור וויז

מפת הקמפוס
מפת האוניברסיטה

מפת האוניברסיטה להורדה (PDF)

אייקון פייסבוק 
אייקון טוויטר 
אייקון יו טיוב 
אייקון אינסטגרם 

 

 

 

תכני האתר מפורסמים בשפות עברית, אנגלית וערבית. במקרה של מחלוקת בין הגרסאות, הגרסה העברית תהיה הקובעת.

Live chat
Live chat
© 2017 כל הזכויות שמורות לאוניברסיטת חיפה | בוצע באגף מחשוב ומערכות מידע ובסיוע
winweb
קידום אתרים:
שמול

באתר זה נעשה שימוש בתמונות מתוך מאגר התמונות gettyimages

 

 

‏‏‎