לימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה עם התמחות בעיבוד נתונים ומדעי המוח

משך הלימודים: 3 שנים | מתכונת הלימודים: חד-חוגי | נלמד בקמפוס הכרמל | שם התואר: .B.Sc בסטטיסטיקה עם התמחות בעיבוד נתונים ומדעי המוח | סטטוס הרשמה: למועדי הרשמה  | אתר החוג

לנתח, להסיק מסקנות ולטפל ביעילות – בחוג לסטטיסטיקה עם התמחות בעיבוד נתונים ומדעי המוח

איך נתונים סטטיסטיים יכולים לחזות (ואף למנוע) את התפרצות המגיפה הבאה? באיזו דרך רשויות הבריאות משקיעות הון עתק בפיתוח מבנים סטטיסטיים, כדי להביא להפחתת עלויות? והאם הישענות על מודלים סטטיסטיים יכולים להחליף מחקרים רפואיים בעולם האמיתי?

אם לסכם את העידן בו אנו חיים במילה אחת: נתונים.

ובכל הנוגע למדעי המוח, אלו נתונים שמתעופפים מעל ראשנו בכל כך הרבה כיוונים: נתונים על היתכנות של שבץ מוחי, התמכרויות, אלצהיימר ומה לא.

הדרך היחידה להשתלט על מדבריות המספרים הללו, היא סטטיסטיקה. סטטיסטיקה ממלאת תפקיד מרכזי בפירוק והרכבה מחדש: קודם כל מפרקים את המורכבות של הקיום שלנו, ואחר כך מרכיבים את זה מחדש להחלטות מבוססות (ולביצועים בהתאם).

סטטיסטיקה גם עוזרת לנו לחזות מגמות עתידיות על סמך העבר, ובעיקר להבין מערכות נתונים מורכבות ומסועפות, שיכולות לשמש מפתח ליצירת חיים טובים יותר, מפיתוח רובוטים בחדרי ניתוח ועד ליצירת פלטפורמות למניעת דיכאון.

בזירה המדעית, מודלים סטטיסטיים מביאים לתגליות פורצות דרך בחקר המוח. כך נולד תת תחום חשוב – ביוסטטיסטיקה, שמטפל במודלים חישוביים כדי לפענח מערכות ביולוגיות מורכבות, ולהוציא מהן את המיטב.

התוכנית מציעה הכשרה מקיפה במודלים חישוביים של מערכות פסיכולוגיות וביולוגיות, עם התמקדות ספציפית במערכת העצבים.

יש כאן שילוב של קורסים תיאורטיים במתמטיקה וסטטיסטיקה, ביחד עם ניסיון חקר מעשי בפסיכולוגיה ובמעבדות חקר המוח. מה שעוזר לקבל תובנות עמוקות על מדעי המוח, כאלה שתורמות להמשך מחקר חדשני.

מה יש כאן בשבילך?

התוכנית מציעה את הטוב שבכל העולמות, עם קורסים משולבים מהחוגים לסטטיסטיקה, החוג למדעי הקוגניציה ובית הספר לפסיכולוגיה.

אנחנו מזמינים אותך לצלול לעולמות מרתקים ומגוונים, להבנת המורכבויות המבניות של המוח, והכרת היבטים קוגניטיביים והתנהגותיים, כמו גם האטיולוגיה של הפרעות נוירולוגיות ופסיכיאטריות.

ללמוד בראש שקט! מלגות ייחודיות באוניברסיטת חיפה 

אוניברסיטת חיפה מציעה מגוון מלגות המפורטות כאן >>

אנחנו רוצים להפנות את תשומת ליבך לשתי מלגות ייחודיות לאוניברסיטת חיפה:
מלגת אהבת עולם המעניקה 2,000$ לכל שנת לימודים
מלגת ג'ויס לנשים גם היא בסך 2,000$ לשנה

יש לך פסיכומטרי גבוה? עוד יותר כדאי לך ללמוד אצלנו
אם ציון הפסיכומטרי הכללי שלך הינו 730 ומעלה, יש לנו בשבילך מלגה בשיעור 100% משכר הלימוד לשנה הראשונה.
אם ציון הפסיכומטרי הכללי שלך בין 700 לבין 729, יש לנו בשבילך מלגה בשיעור 50% משכר הלימוד לשנה הראשונה.

בנוסף לתנאי הקבלה הכלליים של האוניברסיטה, עליכם לעמוד בתנאי הקבלה החוגיים:

קבלה לפי ציון סכם:
ציון סכם מתמטי: 705 ומעלה (טווח המתנה – 680-704)
רמת סיווג אנגלית: בסיסי ומעלה על בסיס מבחן אמירנט או פרק האנגלית בבחינת הפסיכומטרי
רמת סיווג עברית: ציון 120 ומעלה במבחן יעלנט או מבחן סיווג עברית באוניברסיטת חיפה או סיום בהצלחה של קורס עברית באקדמיה במסגרת המכינה האוניברסיטאית

  • בגרות במתמטיקה: ציון 90 ב-4 יח"ל או ציון 80 ב-5 יח"ל
  • פסיכומטרי גולמי: ציון 675 ומעלה
  • רכיב כמותי: ציון 130 ומעלה

תוכנית זו נועדה לאפשר לסטודנטים ללמוד היקף לימודים רחב יותר. היקף הלימודים במסלול זה מבוסס על 36 נקודות זכות שיילמדו בקורסים הייחודים ללומדים במסלול בלבד ו-80 נ.ז. הנלמדים בקורסים של החוג לסטטיסטיקה. 

כתנאי לקבלת תואר, על כל הסטודנטים בלימודי התואר הראשון ללמוד קורסים (שלא מתחום לימודיהם) במסגרת "אשכולות העשרה". תוכלו לבחור ללמוד קורסים מהאשכולות הבאים: ״דרך הרוח״ | ״חדשנות ויזמות" | "משאבי אנוש" | "קיימות וסביבה" | "תקשורת דיגיטלית מעשית". ניתן לשלב לימודים בין מספר אשכולות עד הגעה לסה"כ הנקודות הנדרשות. על הסטודנטים במסלול זה ללמוד קורסים מאשכולות העשרה בהיקף של 4 נקודות. סך הכל 120 נ.ז.

תוכניות נוספות שיכולות לעניין אותך:
מסלול חד-חוגי בסטטיסטיקה עם ספח התמחות במדעי הים

כשתסיימו את התואר תוכלו למצוא את עצמכם כמו הבוגרים והבוגרות שלנו במגוון תחומים המשלבים סטטיסטיקה, עיבוד נתונים ומדעי המוח: כמנתחי נתונים בתחום הנתונים הגדולים (ביג דאטה) בחברות טכנולוגיה מובילות, תוך יישום שיטות מתקדמות לעיבוד וניתוח כמויות עצומות של נתונים. תוכלו לעבוד כמומחים לניתוח נתוני מוח ובקרת תהליכים קוגניטיביים בחברות המפתחות טכנולוגיות חדשניות בתחומי המדעים הקוגניטיביים, הרובוטיקה והבינה המלאכותית. בנוסף, תחום מחקר המוח מחכה לכם בצוותי המחקר בבתי החולים ובמכונים למדעי החיים, שם תנתחו נתונים ממוחים לצורך הבנת תהליכים מוחיים ומחלות נוירולוגיות שונות. נוסף לכל המקצועות, תמיד יש אפשרות להמשיך לתארים מתקדמים ולהשתלב בתחום המחקר האקדמי ובעתיד גם להשתלב בסגל אקדמי במוסדות להשכלה גבוהה. חלק מהבוגרים שלנו ממשיכים לתארים מתקדמים ומשתלבים בתחום המחקר האקדמי, כחוקרים ומרצים בפקולטות למדעי המוח, סטטיסטיקה, הנדסת תוכנה ומדעי הנתונים באוניברסיטאות מובילות, תוך פיתוח שיטות וכלים חדשניים לניתוח נתונים וחקר המוח.