קבלה ללא פסיכומטרי

לא בא לך להשקיע זמן וכסף בבחינה הפסיכומטרית? ריכזנו כאן בשבילך את מגוון אפשרויות קבלה ללא פסיכומטרי!

קבלה ישירה על סמך ציון בגרות גבוה

בחוגי לימוד רבים ניתן להתקבל ללימודים על סמך ציון בגרות גבוה. פרטים בכפוף לעמידה בתנאי הקבלה החוגיים המפורטים באתרי החוגים:

ארכיאולוגיה, היסטוריה כללית, היסטוריה של עם ישראל, לימודי המזרח התיכון והאיסלאם, לימודי אסיה , לימודי ישראל, לימודים רב תחומיים (כולל תוכנית אשכול), מחשבת ישראל, מקרא, ספרות עברית והשוואתית, פילוסופיה (פרט למסלול פסיפס), תולדות האומנות, אמנות יצירה, לשון העברית, מוסיקה, פכ"מ – תואר ראשון משולב בפילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה, שפה וספרות אנגלית, שפה וספרות ערבית, תיאטרון, עבודה סוציאלית (מעל גיל 42), גיאוגרפיה מדעי המדינה

קבלה דרך אופק (מסלול קורסי קדם)

תוכניות לימוד רבות מקבלות ללא פסיכומטרי למסלול אופק (קורסי קדם הנלמדים בסמסטר הראשון של שנת הלימודים). אם ממוצע ציוניך בקורסי הקדם כנדרש  ולמעלה מכך, יתאפשר לך לעבור ללמוד במעמד רגיל ("מן המניין") עם כל נקודות הזכות שצברת.

בדפי התוכניות להלן מפורטים תנאי הקבלה למסלול אופק ללא פסיכומטרי:

מדעי הרוח : ארכאולוגיה, הסטוריה של עם ישראל, לימודי מזרח תיכון והאסלם, לימודי אסיה, לימודי ישראל,  לימודים רב-תחומיים,  מקרא, פילוסופיה, תולדות האמנות.
מדעי החברה : כלכלה (פרט למסלול חשבונאות ומסלול חד-חוגי עם חטיבה מורחבת במדעי הנתונים), מדעי המדינה, פכ"מ – תואר ראשון משולב בפילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה, מדעי הקוגניציה, מערכות מידע – קמפוס העיר, סוציולוגיה, פסיכולוגיה, תקשורת.
משפטים : משפטים, קרימינולוגיה.
חינוך: חינוך מיוחד, ייעוץ והתפתחות האדם, מדעי הלמידה וההוראה.
מדעי הטבע: מתמטיקה, הוראת המדעים – הביולוגיה – קמפוס אורנים.
מדעי הרווחה והבריאות: שירותי אנוש

 קבלה ללא פסיכומטרי דרך המכינה האוניברסיטאית

חלק מתוכניות הלימוד מקבלות דרך המכינה (מכינה חברה ורוח ומכינת מדעים) במסלול שבו ציון המכינה מחליף את הבגרות והפסיכומטרי.

בדף שכאן מוצג ציון הגמר של המכינה הנדרש לשם קבלה ללא מבחן פסיכומטרי בכל חוג. בצד ציון הגמר של המכינה מוצגות גם דרישות של רמת הסיווג באנגלית (מבחן אמיר או אמיר"ם), בעברית (מבחן יעל או יעלנט) למי ששפת הלימוד שלהם.ן בתיכון לא היתה עברית, ודרישות נוספות.

קבלה דרך "אפיקי מעבר" מהאוניברסיטה הפתוחה

דרך "אפיקי מעבר" מהאוניברסיטה הפתוחה ניתן להתקבל ללא פסיכומטרי ובחלק מהמקרים גם ללא בגרות מלאה לתוכניות לימודים רבות: מדעי המחשב, מערכות מידע, מתמטיקה, פסיכולוגיה, משפטים, כלכלה, עבודה סוציאלית, חינוך ומדעי הרוח. קבלה דרך מסלול זה מזכה גם בנקודות זכות. פרטים בקישור שכאן >>

אפיק קבלה ללא פסיכומטרי דרך המכינה