קבלה ללא פסיכומטרי

לא בא לך להשקיע זמן וכסף בבחינה הפסיכומטרית? ריכזנו כאן בשבילך את מגוון אפשרויות קבלה ללא פסיכומטרי!

קבלה ישירה על סמך ציון בגרות גבוה

בחוגי לימוד רבים ניתן להתקבל ללימודים על סמך ציון בגרות גבוה. פרטים בכפוף לעמידה בתנאי הקבלה החוגיים המפורטים באתרי החוגים:

ארכיאולוגיה, היסטוריה כללית, היסטוריה של עם ישראל, לימודי המזרח התיכון והאיסלאם, לימודי אסיה , לימודי ישראל, לימודים רב תחומיים (כולל תוכנית אשכול), מחשבת ישראל, מקרא, ספרות עברית והשוואתית, פילוסופיה (פרט למסלול פסיפס), תולדות האומנות, אמנות יצירה, לשון עברית, מוסיקה, פכ"מ – תואר ראשון משולב בפילוסופיה, כלכלה, מדעי המדינה, שפה וספרות אנגלית, שפה וספרות ערבית, תיאטרון ופרפורמנסעבודה סוציאלית (מעל גיל 42), גיאוגרפיה ולימודי סביבהמדעי המדינה

קבלה דרך אופק (מסלול קורסי קדם)

תוכניות לימוד רבות מקבלות ללא פסיכומטרי למסלול אופק (קורסי קדם הנלמדים בסמסטר הראשון של שנת הלימודים). אם ממוצע ציוניך בקורסי הקדם יהיה כנדרש יתאפשר לך לעבור ללמוד עם כל נקודות הזכות שצברת, כתלמיד לתואר ראשון.

בדפי התוכניות להלן מפורטים תנאי הקבלה למסלול אופק ללא פסיכומטרי:

מדעי הרוח : ארכאולוגיה, הסטוריה של עם ישראל, לימודי מזרח תיכון והאסלם, לימודי אסיה, לימודי ישראל,  לימודים רב-תחומיים,  מקרא, פילוסופיה, תולדות האמנות.
מדעי החברה : כלכלה (פרט למסלול חשבונאות ומסלול חד-חוגי עם חטיבה מורחבת במדעי הנתונים), מדעי המדינה, פכ"מ – תואר ראשון משולב בפילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה, מדעי הקוגניציה, מערכות מידע – קמפוס העיר, סוציולוגיה, פסיכולוגיה, תקשורת.
משפטים : משפטים, קרימינולוגיה.
חינוך: חינוך מיוחד, ייעוץ והתפתחות האדם, מדעי הלמידה וההוראה.
מדעי הטבע: מתמטיקה, הוראת המדעים – הביולוגיה – קמפוס אורנים.
מדעי הרווחה והבריאות: שירותי אנוש

קבלה ללא פסיכומטרי דרך המכינות האוניברסיטאיות

כל תוכניות הלימוד (למעט מדעי המחשב, ביופיזיקה, הפרעות בתקשורת, פיזיותרפיה ותכניות הנלמדות באורנים) מקבלות דרך המכינות האוניברסיטאיות (מכינה חברה ורוח ומכינת מדעים) במסלול שבו ציון המכינה מחליף את הבגרות והפסיכומטרי.

בקישור כאן מוצג ציון הגמר של המכינה הנדרש לשם קבלה ללא מבחן פסיכומטרי בכל חוג. בצד ציון הגמר של המכינה מוצגות גם דרישות של רמת הסיווג באנגלית (מבחן אמיר"ם),

בעברית (מבחן יעל או יעלנט) למי ששפת הלימוד שלהם.ן בתיכון לא היתה עברית, ודרישות נוספות.

קבלה דרך "אפיקי מעבר" מהאוניברסיטה הפתוחה

דרך "אפיקי מעבר" מהאוניברסיטה הפתוחה ניתן להתקבל ללא פסיכומטרי ובחלק מהמקרים גם ללא בגרות מלאה לתוכניות לימודים רבות: מדעי המחשב, מערכות מידע, מתמטיקה, פסיכולוגיה, משפטים, כלכלה, עבודה סוציאלית, סיעוד, לימודים רב-תחומיים, אשכול, חינוך ומדעי הרוח. קבלה דרך מסלול זה מזכה גם בנקודות זכות. פרטים בקישור שכאן >>

קבלה ללימודים ללא פסיכומטרי