לימודי תואר ראשון במערכות מידע - קמפוס העיר

משך הלימודים: 3 שנים | מתכונת הלימודים: חד-חוגי או דו-חוגי | נלמד בקמפוס העיר | שם התואר: .B.Sc במערכות מידע | סטטוס הרשמה: למועדי הרשמה | אתר החוג

רוצה לעצב את פני הטכנולוגיה העתידית? החוג למערכות מידע הוא בשבילך!

כיצד טכנולוגיות בלוקצ'יין משפיעות על עיצוב ואבטחה של יישומים? איזו השפעה יש לאינטרנט של הדברים על הפונקציונליות של חיינו? ואילו שיקולים אתיים עולים באיסוף, אחסון ושימוש של נתונים אישיים במערכות המידע?

מערכות מידע אמנם פועלות מאחורי הקלעים, אבל אין מערכת אחת שיכולה לעבוד בלעדיהן.  הן נמצאות בכל מקום: בחשבון הבנק שלך, בפור יו בטיק טוק, במקום העבודה שלך וברכב שמביא אותך לשם; הן מניעות את הגלגלים בכל הארגונים: מערכות המשפט, בארגונים ממשלתיים, באתרי הסחר ובארגונים הגדולים.

זו בדיוק הסיבה, מדוע מומחי מערכות מידע נחשבים לאחד המנועים החשובים ביותר בתעשייה, ואנחנו נעזור לך להגיע לשם. החוג למערכות מידע ייתן לך את כל הכלים לבניית קריירה משגשגת, לא משנה מה הכיוון שלך.

אנחנו ניקח אותך למסע מרתק דרך ייזום ותכנון של מערכות מידע, מחקר עצמאי, הטמעה של מערכות מידע בארגונים ואופטימיזציה. כך שמערכות המידע שבהן יהיה לך חלק יעמדו בדרישות המשתנות של השוק.

אז מה יש כאן בשבילך?

החוג למערכות מידע מזמין אותך לבחור בין תואר במערכות מידע במיקוד פיתוח מערכות המידע | במיקוד בינה מלאכותית | תואר במערכות מידע כללי עם קורסי בחירה.

אנחנו מזמינים אותך להגיע אלינו, לקבל כלים, חוויות וידע חיוני, שיעזרו לך לשגשג בעולם המידע. החוג מגיש שילוב מנצח בין פיתוח מיומנויות טכנולוגיות, הבנה ארגונית ובעיקר – התמקדות במשתמש הקצה.

ללמוד בראש שקט! מלגות ייחודיות באוניברסיטת חיפה 

אוניברסיטת חיפה מציעה מגוון מלגות המפורטות כאן >>

אנחנו רוצים להפנות את תשומת ליבך לשתי מלגות ייחודיות לאוניברסיטת חיפה:
מלגת אהבת עולם המעניקה 2,000$ לכל שנת לימודים
מלגת ג'ויס לנשים גם היא בסך 2,000$ לשנה

יש לך פסיכומטרי גבוה? עוד יותר כדאי לך ללמוד אצלנו
אם ציון הפסיכומטרי הכללי שלך הינו 730 ומעלה, יש לנו בשבילך מלגה בשיעור 100% משכר הלימוד לשנה הראשונה.
אם ציון הפסיכומטרי הכללי שלך בין 700 לבין 729, יש לנו בשבילך מלגה בשיעור 50% משכר הלימוד לשנה הראשונה.
כללי הזכאות למלגות מפורטים כאן >>

 מלגה ייחודית למתקבלים לחוג מערכות מידע – תוכנית מושלללומדים בשנה א' בחוגים למדעי המחשב, מערכות מידע ומדעי הנתונים.

ההחלטה לגבי קבלה ללימודי תואר במערכות מידע באוניברסיטת חיפה מתבצעת על סמך עמידה בכל תנאי הקבלה הכלל אוניברסיטאיים ותנאי הקבלה החוגיים יחדיו*.

תנאי הקבלה הכלל אוניברסיטאיים הם:

 1. תעודת בגרות מלאה=תעודת בגרות ישראלית, או שוות ערך לה.
 2. ציון בשפה האנגלית מתוך הבחינה הפסיכומטרית, מבחן אמ"יר, בחינת אמי"רם או על סמך מבחני SAT, TOFEL ו-IELTS. רמת האנגלית המינימלית הנדרשת לתחילת תואר ראשון הינה בסיסי. סטודנט שאינו עומד בתנאים אלו וציונו באנגלית הוא בין 50-84 יהיה במעמד "על תנאי".

 3. ציון בבחינת ידע בעברית (יע"ל או יעלנט או סיווג) המיועדת למועמדים ששפת ההוראה בביה"ס התיכון לא הייתה עברית ולא נבחנו בבחינה הפסיכומטרית בשפה העברית. הציון הנדרש בבחינה לקבלה מן המניין הוא 120. ברוב החוגים ניתן להתקבל על תנאי עם ציון 90-119. בנוסף ישנם חוגים הדורשים רמת עברית גבוהה יותר בעת הקבלה על תנאי, או דורשים רמת פטור או גבוה מכך בעת הקבלה.

בנוסף לתנאי הקבלה הכלל אוניברסיטאיים, על המועמד לעמוד בתנאי הקבלה החוגיים:

• ציון משוקלל: 680
• פטור בעברית (או יע”ל 120)
• בגרות במתמטיקה 5 יח”ל בציון 70 לפחות או 4 יח”ל בציון 80 לפחות
• למחשבון סיכויי הקבלה לחץ כאן

עבור תכנית מדעי הנתונים:
ציון משוקלל 705
בגרות במתמטיקה 5 יח”ל בציון 80 או 4 יח”ל בציון 90
יע”ל 120
פסיכומטרי גולמי בחישוב כמותי 675, רכיב כמותי במבחן הפסיכומטרי 130

 מסלול קדם תואר***. החוג ישקול קבלתו למסלול קדם תואר או במקרים חריגים למסלול הרגיל לתואר. יתכן שמועמדים בקטגוריה זו יוזמנו לבחינת כניסה ו/או ראיון, בהתאם להחלטת החוג.

 • מועמד בטווח המתנה (650-679)
 • פטור בעברית (או יע”ל 120)
 • בגרות במתמטיקה 5 יח”ל בציון 70 לפחות או 4 יח”ל בציון 80 לפחות

*** במסלול קדם תואר יידרשו המועמדים ללמוד בסמסטר הראשון שלהם שלושה קורסים בהיקף של 11 נ”ז, ויהיה עליהם להשיג ממוצע משוקלל של 70 בשלושת הקורסים ולעבור כל אחד מהם:

1. חדו”א א’ (3 נקודות זכות)
2. אלגברה לינארית (3 נקודות זכות)
3. מבוא למחשבים ותכנות (5 נקודות זכות)
באם יעמדו בציונים הנדרשים בקורסי הקדם, יוכלו להתקבל ללימודי תואר ראשון בסמסטר שלאחר מכן. הקורסים שילמדו יהוו חלק מהתואר.

*אוניברסיטת חיפה שומרת לעצמה את הזכות לשנות את האמור בתנאי הקבלה, באם תתגלה טעות.

 • הערה: מכינת קיץ חוגית- מועמדים אשר ידרשו להשתתף במכינת קיץ של החוג (פרטים מלאים באתר החוג) התאמתם תבחן במהלך מכינת הקיץ החוגית.
 • קבלת בוגרי מכינה ללא מבחן פסיכוטרי-תשפ"ד

  מסלול קדם תואר:קורס מתמטיקה ברמת 4 יחידות- 80 ומעלה.רמת סיווג אנגלית : ציון 70 לפחות- ברמת טרום בסיסי.רמת סיווג עברית: ציון סיווג במבחן  יע"ל 120 לחייבים במבחן ידע בעברית  ( או  בקורס אוריינות בציון המקובל באוניברסיטה)

  *קורסי הקדם אשר ילמדו במהלך הסמסטר הראשון : מבוא למחשבים ותכנות  C, חדו״א 1 ואלגברה, אותם עליהם לסיים בציון 70 לפחות.  מכינה של אוניברסיטת חיפה לתואר ראשון ללא מבחן  פסיכומטרי 

**תעודת בגרות=תעודת בגרות ישראלית, או שוות ערך לה


אפשרות לאפיק מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה על פי התנאים המפורטים באתר האוניברסיטה הפתוחה

כשתסיימו את התואר תוכלו למצוא את עצמכם כמו הבוגרים והבוגרות שלנו בתעשיות עתירות הידע (הייטק), בחברות הפיתוח הגדולות בארץ, בחברות סטארט-אפ מצליחות, במגוון רחב של תפקידים: מהנדסי דרישות, מנתחי נתונים ומפתחי מערכות בינה עסקית, מנתחי ומפתחי מערכות מידע, מטמיעים של מערכות כוללות (ERP) לארגונים, מנהלי פרויקטים, אנשי בקרת איכות ועוד. תוכלו לעסוק בניהול מוצר, בניהול מסדי נתונים, בפיתוח והנדסת תוכנה, בדיקות תוכנה, אפיון מערכות, ניהול טכני ותחזוקה, ניתוח מערכות יישום והדרכה. בנוסף לכל המקצועות, תמיד יש אפשרות להמשיך לתארים מתקדמים ולהשתלב בתחום המחקר האקדמי ובעתיד גם להשתלב בסגל אקדמי במוסדות להשכלה גבוהה.