מידע אודות נגישות  תרומה מקוונתהרשמו עכשיו
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

על האוניברסיטה

אוניברסיטת חיפה, שנוסדה בשנת 1972, הינה מוסד אקדמי שתפקידו הראשון והמרכזי הוא לקיים מחקר והוראה אקדמית מצטיינים. המצוינות האקדמית באה לידי ביטוי בתוכניות בינתחומיות ובינלאומיות רבות ומגוונות ובאמצעות שיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים ברחבי העולם.
אוניברסיטת חיפה היא מוסד מתפתח ודינאמי בעל שם עולמי בתחומי מחקר רבים, והיא האוניברסיטה המובילה בישראל בתחומים כמו מדעי הרוח, מדעי החברה ,משפטים , רווחה ובריאות , מדעי טבע, חינוך וניהול. האוניברסיטה נבחרה על ידי המועצה להשכלה גבוהה להוביל את המחקר בישראל בתחומי מדעי הים וחינוך בחברת המידע. לאוניברסיטה יש כעשרים תכניות לימוד בינלאומיות הנלמדות בשפה האנגלית, המושכות סטודנטים מצטיינים מישראל ומכל העולם.
האוניברסיטה ממוקמת על הר הכרמל בקו התפר שבין גבולה הדרומי של חיפה ופארק הכרמל הלאומי - אחד המקומות היפים ביותר בישראל, ולומדים בה למעלה מ-18,000 סטודנטים לתואר ראשון, שני ושלישי.
הרכב אוכלוסיית הסטודנטים ואנשי הסגל שלנו גם הוא ייחודי. לומדים באוניברסיטה המספר הגבוה ביותר של אנשי כוחות הבטחון הרוכשים אצלינו את השכלתם האקדמית כמו גם ערבים ויהודים, דרוזים וצ'רקסים, חילונים, דתיים וחרדים . האוניברסיטה היא המוסד הפלורליסטי ביותר בישראל ומהווה דוגמא למחקר והוראה אקדמית מצטיינים באווירה של שיתוף וכבוד הדדי . גם בכך אנו תורמים לעתידה של מדינת ישראל .
יעודה המיוחד של אוניברסיטת חיפה הוא לייצר מצוינות אקדמית בסביבה של סובלנות ורב תרבותיות - סביבה התורמת למחקר מצטיין ולבוגרים איכותיים, יצירתיים ופוריים יותר – תוך חיזוק צפונה של מדינת ישראל, לטובת חיזוקה של ישראל כולה. אנו רואים ביעוד זה חשיבות אסטרטגית להמשך קיומה ושגשוגה של מדינת ישראל.